Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 9 października, 2017 | przez Adóm Hébel

  Zarejestruj się w bazie dawców komórek macierzystych

  Poświęć w niedzielę 5 minut na rejestrację w bazie dawców komórek macierzystych – apeluje ojciec 4-letniego Marcela chorego na białaczkę.

  – Obaj chłopcy są pasjonatami motoryzacji, dlatego w piątek akcję poprzedzi wyjątkowy rajd – zaprasza Kamil Kamiński, tata chorego Marcela.

  Dzień Dawcy będą też nagłaśniać w piątek uczestnicy I Rumskiego Rajdu „W Drodze po Szpik”. Rejestracja będzie prowadzona dla 4-latka ze Strzebielina w gminie Łęczyce i 7-letniego Wiktora z Mrzezina w gminie Puck. Obaj chorują na ostrą białaczkę limfoblastyczną i potrzebują pomocy od „genetycznego bliźniaka”. Szansę na jego znalezienie ma powiększyć dopisanie kolejnych osób do bazy dawców. Pierwszy Rumski Rajd „W Drodze po Szpik” rozpocznie się 13 października o 17.00 spotkaniem przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Dzień Dawcy dla Marcela i Wiktora odbędzie się 15 października od 09:00 do 16:00 – w dwóch lokalizacjach. W Strzebielinie przy Zespole Szkół i Przedszkolu przy ulicy Skłodowskiej oraz w Luzinie przy szkole im Gerarda Labudy.

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.10.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑