Słuchaj Radia Kaszebe
  Sport

  Opublikowano 12 lutego, 2018 | przez Adóm Hébel

  Poznawali Kaszuby – młodzi piłkarze z akademii Cassubian

  Mali zawodnicy akademii piłkarskiej Cassubian z gminy Wejherowo ma za sobą pierwszy obóz piłkarski. Kaszubska drużyna ćwiczyła nowe zagrania, a także integrowała się poznając kaszubską kulturę, co od początku było założeniem Akademii. W obozie brało udział 25 chłopców, czyli połowa szkółki. Przede wszystkim chcą nauczyć się nowych zagrań i rozwijać swój talent.

  Mimo, że w rocznikach 2008-2012, którzy trenują w Akademii Cassubian chodzi przede wszystkim o zabawę, treningi były wymagające. Każdego dnia odbywały się trzy jednostki treningowe. Nie zabrakło jednak integracji, zajęć na basenie, czy poznawania własnej kultury, co jest jednym z celów istnienia Akademii – mówi trener Marek Hebel. Akademia piłkarska Cassubian na co dzień trenuje w Bolszewie. Informacje dla chcących zapisać swoje dzieci do szkółki znajdują się na stronie apcassubian.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.02.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑