Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 28 grudnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Pożyczki na innowacje – dla pomorskich przedsiębiorstw

  Pożyczkę na innowacje – będzie oferować pomorskim przedsiębiorcom Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych. Umowę ze spółką na pełnienie roli pośrednika finansowego podpisał Bank Gospodarstwa Krajowego.

  To kolejna oferta w ramach projektu „Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+”, prowadzonego przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Pomorskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie zwrotne od 200 tys. do nawet 5 mln zł, które przeznaczą na innowacje. Łącznie na pożyczki zaplanowano 60 mln zł. Będą udzielane na inwestycje wpisujące się w jeden z obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. W szczególności na finansowanie badań przemysłowych, prac rozwojowych, ochrony własności intelektualnej firmy dla własnych rozwiązań technicznych, zakup wyników prac badawczo-rozwojowych i praw do własności intelektualnej oraz dostosowanie przedsiębiorstwa do ich wdrożenia.

  Kredyty udzielane będą na preferencyjnych warunkach – czytamy na portalu pomorskie.eu. Można spłacić je w ciągu 10 lat, przy czym okres karencji wynosi 2 lata. Ponadto otrzymanie pożyczki nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami czy prowizjami.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.12.2017 | Foto: pomorskie.eu\Katarzyna Borowiecka, BGK

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑