Słuchaj Radia Kaszebe
  Kòscérzna

  Opublikowano 9 listopada, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Premiera gry miejskiej Stegna Stolemów w Kościerzynie

  W Kościerzynie w niedzielę będzie można po raz pierwszy wziąć udział w miejskiej grze Stegna Stolemów. Opracowała ją Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”, która chce byśmy podążyli ścieżką legendarnych olbrzymów jednocześnie poznając historię i atrakcje miasta.

  – Punktami orientacyjnymi są figurki Stolemków – przy kościerskiej Parowozowni, kinie Remus, pomniku Wybickiego, Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz w okolicach piekarni i browaru w centrum miasta – wyjaśniała Lidia Narloch z LOT„Serce Kaszub”.

  Jak zapowiadaliśmy już latem tego roku gra będzie bezpłatna i bez ograniczeń wiekowych. Na premierze arkusze będą dostępne w punkcie Informacji Turystycznej na kościerskim rynku w godz. 13:00-17:00. Na wszystkich, którzy rozwiążą arkusz gry i dotrą na metę w Muzeum Kolejnictwa czekać będzie nagroda – niespodzianka.

  To jedna z wielu atrakcji dostępnych w ten weekend w Kościerzynie. W niedzielę do wspólnego śpiewania polskiego hymnu i pieśni patriotycznych zachęcają miejski i powiatowy samorząd. Okazje będą dwie. Najpierw o 12:00 w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego. O 14:30 zaś w Ogródku Jordanowskim akompaniować będzie Orkiestra Begama.

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.11.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑