Słuchaj Radia Kaszebe
  Chònice

  Opublikowano 14 sierpnia, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Zbadają okoliczności tragedii na obozie harcerskim w Suszku

  Prokuratura zbada okoliczności śmierci dwóch nastolatek w Suszku w powiecie Chojnickim. Uczestniczki obozu harcerskiego są wśród ofiar piątkowej nawałnicy. W województwie pomorskim było ich pięć. 13 i 14-latka zginęły po tym, jak drzewo spadło na namiot w którym spały.

  – Prokuratura od niedzieli wyjaśnia 3 aspekty tej tragedii – informuje Stanisław Kaszubowski z prokuratury rejonowej w Chojnicach.

  Poszkodowanych było w sumie 29 -u uczestników harcerskiego obozu zorganizowanego przez ZHR z okręgu łódzkiego. Hospitalizowanych jest jeszcze czwórka rannych dzieci, pozostali uczestnicy obozu wrócili do domów. To niestety nie wszystkie ofiary śmiertelne piątkowej nawałnicy. W województwie pomorskim zginęło łącznie 5 osób – mówi Łukasz Płusa z komendy wojewódzkiej PSP w Gdańsku. Straż pożarna wciąż usuwa skutki burzy, do wczorajszego wieczora strażacy zanotowali prawie 2,5 tysiąca interwencji. Trwa też naprawianie awarii w dostawie prądu – energetycy pracują jeszcze w powiatach: gdańskim, kartuskim, kościerskim, starogardzkim, tczewskim i wejherowskim.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.08.2017 | Foto: 24kaszuby.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,
  Back to Top ↑