Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 6 listopada, 2017 | przez Justyna Bronk

  Przedsiębiorco, odbierz list – apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych

  Przedsiębiorco, odbierz list z ZUS – apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zakończył już wysyłanie pism do płatników składek z informacją o własnym numerze konta. Bez niego od stycznia nie będzie można opłacić składek. Wraz z nowym rokiem nadejdzie rewolucja w płatnościach do ZUS. Zostanie wprowadzona tzw. e-Składka.

  – Każdy z płatników składek będzie miał własny numer rachunku, na który będzie opłacał wszystkie składki jednym przelewem – objaśnia rzecznik prasowy pomorskiego oddziału ZUS Krzysztof Cieszyński.

  Oba pomorskie Oddziały ZUS wysłały prawie 250 tys. listów z numerem rachunku składkowego – m.in. do pracodawców, właścicieli jednoosobowych firm, osób opłacających składki za zatrudnioną nianię. Część z nich wróciła do nadawcy. Zdarzają się wypadki odmowy przyjęcia listu poleconego, w obawie że jest to wezwanie do zapłaty. Dlatego ZUS przypomina, że informacji o własnym numerze rachunku składkowego można zasięgnąć w każdym inspektoracie, udziela jej także Centrum Obsługi Telefonicznej.

  Klëka Radia Kaszëbë, 06.11.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑