Słuchaj Radia Kaszebe
  Warsztaty

  Opublikowano 18 października, 2017 | przez Adóm Hébel

  Przez teatr poznają historię – w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaninie

  Bitwa pod Świecinem, Piaśnica, zmiany granic politycznych – tego wszystkiego uczą się wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaninie w powiecie puckim.

  Dzieci i młodzież utrwalają wiedzę o dziejach narodu kaszubskiego przez udział w warsztatach teatralnych. Wszystko w ramach projektu “Morze Kultury – Głębia Sztuki”. Każdego tygodnia młodzież z Kłanina będzie poznawać inny element historii. Pojawią się też polskie dzieje – między innymi związane z Dniem Niepodległości, ale te też poznają z punktu widzenia trudnej przeszłości Kaszub. Po pierwszych zajęciach młodzi aktorzy są zadowoleni. W planach jest jeszcze kilka zajęć, na których dzieci i młodzież będą ćwiczyć różne formy teatralne – między innymi pantomimę, przez zabawę będą poznawali historię Kaszub, a w szczególności swojej okolicy.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.10.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑