Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 5 listopada, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Przybora na 102: Magda Umer – Mumio | 10.11

  Podczas spektaklu „Przybora na 102” na scenie spotykają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona przez oryginalne muzyczne trio.

  Teksty Mistrza Jeremiego przeplatane są szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie i z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno-muzyczna konwencja jest strzałem w dziesiątkę!

  Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Tego nie wolno przegapić!!

  Obsada:
  Magda Umer
  Kino-teatr Mumio w składzie:
  Jadwiga Basińska,
  Darek Basiński
  Jacek Borusiński

  Muzycy:
  Wojciech Borkowski – fortepian
  Maciej Szczyciński – kontrabas
  Tomasz Drozdek – perkusjonalia


  10 listopada 2018 // godz. 18:00
  Gdańsk // Filharmonia Bałtycka

  Udostępnij: Share on Facebook8Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑