Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 26 stycznia, 2018 | przez Marcin Szczepański

  Puckie starostwo podzieliło pieniądze dla organizacji pozarządowych

  Puckie starostwo powiatowe rozstrzygnęło konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych. 160 tys. zł otrzymało 66 podmiotów działających na rzecz mieszkańców ziemi puckiej. Łącznie wpłynęły 94 wnioski z aplikacją o wsparcie.

  – Zainteresowanie co roku przekracza nasze możliwości, ale cieszy tak duża aktywność klubów i stowarzyszeń – komentuje pucki starosta Jarosław Białk.

  Najwięcej – 6 tysięcy złotych – otrzymał wieloletni weteran konkursu, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej. Dofinansowanie uzyskali też debiutanci jak Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu na sobótkowy turniej baśki czy stadnina koni w Karlikowie na organizację hipoterapii dla osób niepełnosprawnych. W puckim starostwie czekają jeszcze na wnioski o wsparcie od organizacji, które chcą współpracować ze swoimi odpowiednikami z zagranicy. Do podziału na międzynarodową współpracę jest 10 tys zł. Te pieniądze puckie starostwo rozdysponuje w drugim kwartale tego roku. Oprócz tego trwa nabór kandydatów do Bursztynowej Kogi dla wyróżniających się organizacji pozarządowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 lutego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.01.2018 | Foto: Powiat Pucki

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑