Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 9 stycznia, 2019 | przez Adóm Hébel

  Rekordowy budżet zaplanował na ten rok samorząd Rumi

  Rekordowo dużo na inwestycje przeznaczy w tym roku Rumia. Radni przyjęli uchwałę, zgodnie z którą z miejskiego budżetu przeznaczonych zostanie 45 mln zł. To około trzykrotność przeciętnych rocznych wydatków.

  – Aby do tego doprowadzić musieliśmy ograniczyć zadłużenie w ostatnich latach – mówił na naszej antenie burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

  W połączeniu z finansowaniem zewnętrznym umożliwi rozwój infrastruktury drogowej, zaplecza szkolnego, czy rewitalizację. Do najważniejszych inwestycji w tym roku należy praca nad Węzłem Janowo, rewitalizacja terenów w dzielnicy Szmelta, a także prace drogowe mające zwiększyć bezpieczeństwo, takie jak sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego oraz kontynuacja remontu ulicy Chodkiewicza.

  Całą rozmowę o tegorocznym budżecie Rumi z jej włodarzem Michałem Pasiecznym można odsłuchać na radiokaszebe.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.01.2019 | Foto: Miasto Rumia

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑