Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 24 maja, 2017 | przez Pioter Szëca

  Wichrowe Wzgórze w Chmielnie znalazło swój Sposób na Sukces

  Znają métel na sukces – familijny geszeft z Chmielna nôdgrodzony w òglowòpòlsczim kònkùrsu. Zaczãlë 20 lat nazôd òd agroturisticzi z piãc jizbama, dzysô prowadzą mòderny gòscyńc, a na drëdżi miesąc òdebierzą nôdgrodã za nôlepszé dzejania w pòdjimiznie z rãków prezydeńta Andrzeja Dudë. Miéwcowie Sztormòwi Grzëpë zgłosëlë swój wëpòczinkòwi kòmpleks do kònkùrsu Sposób na Sukces jaczi promùje nôczekawszé pòdjimiznë na wiejsczich terenach. – Òni naju achtnãlë we familijny kategòrie – gôdô Maria Kòstuch. Sztorëmòwô Grzëpa, pò pòlskù Wichrowe Wzgórze w Chmielnie je nôdgrodzoné jakno jedurné z pòmòrsczégò wòjewództwa. Ùroczëstô gala z wrãczenim nôdgrodów mdze 20 czerwińca.

  Znają sposób na sukces – rodzinny biznes z Chmielna nagrodzony w ogólnopolskim konkursie. Zaczęli 20 lat temu od agroturystyki z pięcioma pokojami, dziś prowadzą nowoczesny hotel, a w przyszłym miesiącu odbiorą nagrodę za najlepsze działania przedsiębiorcze z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

  – Doceniono nas w kategorii rodzinnej – mówi Maria Kostuch.

  Właściciele Wichrowego Wzgórza zgłosili swój kompleks wypoczynkowy do konkursu Sposób na Sukces, promującego najciekawsze przedsięwzięcia na obszarach wiejskich. Wichrowe Wzgórze w Chmielnie zostało nagrodzone jako jedyne z województwa pomorskiego. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 20 czerwca.

  Foto: Wichrowe Wzgórza

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑