Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 16 listopada, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Rok świętowania 50-lecia Redy był też rokiem wyzwań

  To był rok świętowania ale i też wyzwań – podsumował burmistrz Redy. Krzysztof Krzemiński był dziś gościem naszej porannej audycji Dzień Dobry Kaszuby.

  – To jednak także rok pełen wyzwań, w tym trudności w rozstrzyganiu przetargów na wykonanie inwestycji – ocenia Krzysztof Krzemiński.

  Reda obchodzi w tym roku 50-lecie nadania praw miejskich, stąd od wiosny organizowanych jest wiele wydarzeń – w tym uroczysta sesja oraz konkursy dla mieszkańców. Z powodu złej pogody przełożono na wiosnę przyszłego roku układanie nowej nawierzchni na stadionie. Trzeba będzie też unieważnić przetarg na wykonanie węzła integracyjnego przy dworcu, bo złożone oferty przekraczają możliwości finansowe samorządu. Są jednak też i sukcesy – przy modernizacji dróg i budowie chodników. Reda przymierza się do modernizacji ulicy Polnej, w założeniach przyszłorocznego budżetu jest też rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2.

  Rozmowy o podsumowaniu roku i planach na przyszły z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.11.2017 

  PlayPlay
  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑