Słuchaj Radia Kaszebe
  Rolnictwo

  Opublikowano 14 września, 2017 | przez Pioter Szëca

  Rolnicy składają wnioski o odszkodowania do ARiMR

  Już ponad tysiąc wniosków złożyli do ARiMR rolnicy na odtworzenie potencjału produkcji rolnej zniszczonego przez nawałnice. Termin upływa 18 września. Ruszył też nabór na pomoc krajową – potrwa do końca miesiąca.

  – Do wniosków trzeba dołączyć protokół oszacowania szkód sporządzony przez klęskową komisję i to przysparza rolnikom nieco problemów – mówi Karol Narloch, dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Ze wsparcia na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” mogą skorzystać rolnicy, którzy w danym roku kalendarzowym ponieśli straty w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich, czy rybach w wysokości co najmniej 30 procent średniej rocznej produkcji. Pomoc jest przyznawana m.in. na odtworzenie wieloletnich plantacji, zakup nowych maszyn.  Wnioski o wsparcie na odtworzenie potencjału produkcji rolnej można składać w ARiMR-ze do 18 września. Natomiast do końca miesiąca potrwa nabór o pomoc krajową. Także obowiązuje w niej wymóg oszacowania strat przez komisję klęskową. Pomoc wynosi 1 tys. zł do jednego hektara powierzchni upraw rolnych, 2 tys. zł na 1 hektar powierzchni lasów i maksymalnie 10 tys zł na odtworzenie budynku służącego do prowadzenia działalności rolniczej.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑