Słuchaj Radia Kaszebe
  Rolnictwo

  Opublikowano 27 kwietnia, 2018 | przez Pioter Szëca

  Rolnicy wskazują na trudności z elektronicznym wnioskiem o dopłaty

  Na problemy z wypełnianiem elektronicznego wniosku o dopłaty wskazuje rolniczy samorząd. Chwilowe przerwy są incydentalne i mogą być spowodowane m.in. problemami z dostępem do internetu – wyjaśnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  – Wielu z nich skarży się na przeciążenie systemu i problem z jego wysłaniem – mówi Wiesław Burzyński, wiceprezes Pomorskiej Izby Rolniczej.

  Od tego roku rolnicy składają wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko drogą elektroniczną, za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do ministra rolnictwa o rozważenie przedłużenia terminu składania wniosków do połowy czerwca. – Nie ma takiej potrzeby – mówi Katarzyna Dominas z pomorskiego ARiMR. W Agencji apelują, by nie zwlekać z przesłaniem elektronicznego wniosku. Do tej pory złożyło je 45 procent rolników z województwa pomorskiego, termin upływa 15 maja. Po tej dacie do 11 czerwca wnioski będą przyjmowane, ale za każdy dzień roboczy płatność zostanie obniżona o 1 procent.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑