Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 30 listopada, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Rozbudują wejherowski „Medyk” za pieniądze z unijnych funduszy

  Prawie milion złotych będzie kosztowała przebudowa Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie. Za pieniądze z unijnych funduszy powiększona zostanie sala gimnastyczna i wybudowana pracownia do zajęć rehabilitacyjnych.

  – Dzięki rozbudowie będziemy mogli zapewnić pełniejsze wykorzystanie naszej placówki – podczas uroczystego wmurowania kamienia erekcyjnego podkreślał dyrektor szkoły Waldemar Skrzynecki.

  W „Medyku” wiedzę zdobywa ponad 300 słuchaczy na 10 kierunkach, m.in rehabilitacji, masażu czy opieki paliatywnej.To kolejna już w powiecie wejherowskim inwestycja w ramach programu wzmocnienia potencjału szkolnictwa zawodowego. Rozbudowę rozpoczęto już w trzech zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Wejherowie i jednym w Rumi. – „Medyk” zamyka naszą listę, łącznie z tą placówką powstanie 30 specjalistycznych pracowni – mówi wejherowska starosta, Gabriela Lisius. Pracownie we wszystkich 5 szkołach rozbudowywanych przez wejherowskie starostwo mają być gotowe do września przyszłego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 30.11.2017 | Foto: Powiat Wejherowski

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑