Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 7 kwietnia, 2017 | przez Pioter Szëca

  Rozpoczął się nabór do konkursu Piękna Wieś Pomorska

  Rozpoczął się nabór do konkursu Piękna Wieś Pomorska. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja. To już 24 edycja konkursu, dzięki któremu obejścia są coraz bardziej zadbane a mieszkańcy wsi łączą siły dbając o poprawę jakości życia w najbliższej im okolicy.

  – Najbardziej korzysta na tym sfera turystyczna, goście chcą przyjeżdżać tam gdzie jest pięknie i czysto – mówi kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kartuzach Regina Kleina.

  Powstają wiejskie świetlice, prace zabaw, zakładane są koła gospodyń. W konkursie oprócz wyglądu zabudowań i terenów zielonych liczy się pielęgnowanie miejscowych tradycji, promowanie lokalnych produktów i prowadzenie działań ekologicznych. Wsie i zagrody można zgłaszać do 12 maja w Urzędzie Gminy. Do połowy czerwca zakończy się etap gminny, w lipcu powiatowy, a finał wojewódzki przewidziany jest na sierpień. Zwycięska wieś otrzyma 30 tysięcy złotych, nagrodą za pierwsze miejsce w kategorii „Zagroda” jest 5 tys. zł. W ubiegłym roku za najpiękniejsze uznano gospodarstwo z Kiełpina w gminie Kartuzy, wśród wsi zwyciężyła Stara Kościelnica.

  Foto: Fot. Aleksander Olszak/pomorskie.eu

  Klëka Radia Kaszëbë, 07.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑