Słuchaj Radia Kaszebe
  Kultura

  Opublikowano 16 listopada, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Rozpoczyna się 12 edycja przeglądu im. Adama Luterka

  W Wejherowie rozpoczyna się dziś 12. Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka – dwa dni konkursowych zmagań i uroczysta gala w sobotę.

  – Wystąpią też grupy z Torunia, Poznania, Lubawy, Tarnowa i Białej Podlaskiej – wylicza dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury Jolanta Rożyńska.

  Spektakle w wykonaniu młodych entuzjastów teatru – w wieku od 13 do 26 lat -można oglądać dziś od godziny 10:00. W programie są zarówno monodramy jak i występy teatralnych grup. Silnie reprezentowane są Kaszuby i Pomorze – m. in. Puck, Bolszewo, Gniewino, Wejherowo, Gdynia, Sierakowice, Chojnice. Tematem przewodnim tegorocznej edycji „Luterka” jest rodzina. – Oczekujemy, że młodzież przedstawi nam jej współczesny obraz – mówi inicjatorka przeglądu Edyta Łysakowska-Sobiczewska. Konkursowe przesłuchania będą się odbywać dziś i jutro w Filharmonii Kaszubskiej, od 10:00 rano do wieczora. Podczas przerw będą prezentacje przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie – dziś będzie to pokaz aranżacji stołu rodzinnego wraz z poczęstunkiem.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.11.2017

  PlayPlay
  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑