Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 2 lutego, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Rozpoczyna się piąta edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego

  Rozpoczyna się piąta edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór projektów potrwa do końca lutego. Jutro spotkanie informacyjne w tej sprawie.

  – Każdy gdynianin może zgłosić do Budżetu Obywatelskiego dowolną liczbę projektów podnoszących jakość życia w mieście, dotyczących m.in. rekreacji, bezpieczeństwa oraz estetyzacji – wylicza wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

  W tym roku procedury wszczęto wcześniej niż zwykle. Władze miasta liczą na zwiększenie frekwencji w głosowaniu, które przesunięto na czerwiec – czyli przed wakacjami. W tej edycji by poprzeć projekt dla danej dzielnicy, wystarczy w niej mieszkać – zameldowanie nie jest już konieczne. To jedna ze zmian, które będą jutro omówione na spotkaniu w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych. Swoje pomysły będzie można też skonsultować podczas tradycyjnych już maratonach pisania wniosków. Spotkanie w Laboratorium Innowacji Społecznych odbędzie się jutro w godzinach 14.00 – 18.00. Mieści się ono w czwartym budynku Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego. Także tam można składać wnioski, albo przesłać je poprzez stronę internetową gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin upływa 28 lutego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.02.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑