Słuchaj Radia Kaszebe
  Drogowe

  Opublikowano 27 marca, 2017 | przez Pioter Szëca

  Rozpoczynają remonty na drogach

  Gmina Sulęczyno rozpoczyna przebudowy najważniejszych dróg. Remonty kosztować będą kilka milionów złotych. Drogowcy powinni rozpocząć prace w przyszłym tygodniu.

  – Koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie z PROW-u, mówi wójt Bernard Grucza.

  W Sulęczynie wyremontowane zostaną między innymi ulice: Zapałowskiego, Świętojańska i Stolemów. Powstaną nowe chodniki i bezpieczna przejścia. Gmina otrzymała także dofinansowanie w ramach tzw. ”schetynówek” na drugi i trzeci etap budowy drogi Podjazdy – Widna Góra – dodaje wójt. Całkowity koszt prac między Podjazdami a Widną Górą to 2 mln 300 tys, dotacja ze schetynówek pokryje go w połowie.


  Pozostajemy jeszcze w temacie remontów dróg, ale przenosimy się do gminy Władysławowo. W Karwi ma się dzisiaj rozpocząć budowa ulic: Mokrej i Błękitnej.

  Zyskają one nawierzchnię z kostki brukowej, powstaną też chodniki i miejsca postojowe, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie.
  Na tę inwestycję gmina Władysławowo zaciągnęła kredyt. Po przetargu koszt wyniósł niecałe półtora mln zł – Morką i Błękitną w Karwi wybuduje firma OL-TRANS. Ulice mają być gotowe do końca czerwca.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑