Słuchaj Radia Kaszebe
  Rëmiô

  Opublikowano 19 czerwca, 2018 | przez Justyna Bronk

  Rumia ściąga inwestorów dzięki spółce powołanej przez samorząd

  Rumia ściąga inwestorów – zajmuje się tym spółka powołana przez miejski samorząd. W najbliższym czasie celem jest sprzedaż 26 hektarów i uatrakcyjnienie terenów przemysłowych. To działki wzdłuż ulicy Kazimierskiej, na granicy z Gminą Kosakowo.

  – Przedsiębiorcy zainteresowani zlokalizowaniem swojej firmy w Rumi mogą liczyć na kompleksową obsługę – mówiła dziś w naszym porannym programie prezes zarządu Rumia Invest Park Agnieszka Rodak.

  W przyszłości ma być zapleczem Portu Gdynia, tzw. doliną logistyczną. Miejska spółka współpracuje z Agencją Rozwoju Pomorza i złożyła wniosek na 7 mln złotych m.in. na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do działek. Miasto zainwestowało milion złotych w odwodnienie terenów i wraz z PEWIK-iem pracuje nad ich skanalizowaniem. Sprzedaż tych działek przedsiębiorcom to duża korzyść dla budżetu miasta i jego mieszkańców – wyjaśnia Agnieszka Rodak. Do końca 2020 roku tereny przemysłowe w Rumi mają być kompleksowo przygotowane dla inwestorów. Warunkiem uzyskania wsparcia z Agencji Rozwoju Pomorza jest sprzedaż tych gruntów do połowy 2023 roku.

  Porannej rozmowy o działalności Rumia Invest Park można jeszcze posłuchać na www.radiokaszebe.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.06.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑