Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 13 lipca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Skòpicą atrakcjów – rëchtëją w Gniewinie na swiãto gminë

  Kòńcertë, tradicjowi Krãcbal w skansenie w Nadolim i skòpicą atrakcjów – rëchtëją w Gniewinie na swiãto gminë. To mdze w dniach 21 i 22 lëpińca.

  – Nigle to przińdze to dô téż sztór wëcëszeniô na 16 wòdno-piechtny pielgrzimce z Nadolégò do Żarnowca – rôczi direchtór Gminowégò Ceńtrum Kùlturë w Gniewinie Waldemar Szczipiór.

  W sobòtã wieczór gwiôzda wieczoru w Czëmanowie to mdze Zakopower, mają téż zaplanowóné pòkôzk laserów na nocnym niebie. W niedzelã czãżôr wëdarzeniów sã przeniese do skansenu w Nadolim, dze to dô Krãcbal, jaczi kòżdi rok zbrzątwiô lubińców fòlkloru. Ò 2:00 w Czëmanowie sztartëje za to 12 Przezérk Dmùsznëch Òrkestrów. Latos më ùzdrzimë widzawiszczowé wëkònania artistów z 9 grëpów – zagwësniwô Waldemar Szczipiór. 22 lëpińca w Czëmanowie to téż Festiwal Farwów i kòńcert karna co wëkònywô dokazë Boney M. Programa Dniów Gminë Gniewino je ju przistãpny m. jin. na jinternetowi stronie samòrządu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑