Słuchaj Radia Kaszebe
  Teatr

  Opublikowano 11 maja, 2018 | przez Adóm Hébel

  „Sobótka” Teatru ZYMK w sobotę w Żelistrzewie

  Jutrzejszy dzień zmieni nasze spojrzenie na historię i rozliczy z demonami przeszłości – ostrzega wejherowski Teatr Zymk. Jutro przedstawi premierę „Sobótki” – po południu w Żelistrzewie w gminie Puck.

  Spektakl ma być odważnym głosem młodego pokolenia, scenariusz napisał nasz redakcyjny kolega i miłośnik teatru Adam Hebel. Grać będą przedstawiciele trzech pokoleń Kaszubów, a także duchy – jak ten odgrywany przez Romana Hinca – wyjaśnia Paulina Fopke, odgrywająca jedną z głównych ról. Jak na kaszubską sobótkę przystało przedstawienie ma obnażyć problemy tożsamościowe oraz znaleźć winnych złej kondycji naszego języka i kultury. – Nie po to jednak by dzielić, ale by podjąć konstruktywny dialog oczyszczający atmosferę – zapewnia Patryk Mudlaw, grający postać Łukasza – głównego bohatera spektaklu. Premierowy pokaz „Sobótki” w wykonaniu Teatru Zymk odbędzie się jutro o 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie. Wstęp jest wolny. Następna okazja by zobaczyć ten spektakl będzie 15 maja o 19:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.05.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑