Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 13 czerwca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Start Sezonu Żeglarskiego w Lubkowie | 23.06

  Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej zaprasza mieszkańców gminy do Lubkowa na „Rozpoczęcie regat na Jeziorze Żarnowieckim”. Start o godz. 14:00.

  16:00-18:30 Pirackie zabawy dla dzieci na lądzie:

  malowanie twarzy,
  konkurencje z nagrodami,
  nauka wiązania węzłów,
  bezpłatny dmuchaniec,
  lody i ciasto dla dzieci,

  16:00 – nagrodzenie uczestników regat

  16:20 – 16:40 pokaz ratownictwa wodnego WOPR

  Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na Wianek świętojański

  18:30 – 21:30 Muzyka dla każdego – DJ Next

  Wieczór sobótkowy dla mieszkańców Lubkowa
  Sponsorem Głównym wydarzenia jest PGE EJ 1
  https://pgeej1.pl/
  https://swiadomieoatomie.pl/


  Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie wianka świętojańskiego, dnia 23.06.2014 od godz. 14:00 do godz. 15:30 – przystań w Lubkowie Wieś (ul. Nad Jeziorem), gdzie odbędą się „Regaty na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego”.

  Wianek powinien być wykonany ze świeżego materiału roślinnego, dobranego według tradycji Nocy Świętojańskiej (kwiaty, gałązki, liście czy zioła). Dowolna technika mocowania, stelaż może być wykonany z różnych części; wianki całkowicie wykonane ze sztucznych kwiatów nie będą brały udziału w konkursie.

  Wianek powinien unosić się na wodzie i posiadać trwale przymocowaną jedną lub więcej świec;
  Do wianka należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem autora/autorki oraz wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą można pobrać na naszej stronie: www.kck.krokowa.pl lub osobiście odebrać w Urzędzie Gminy (KCK, pok. 314, III piętro). Karta zgłoszeniowa wraz z Regulaminem dostępna też będzie w przystani żeglarskiej w Lubkowie Wieś (tylko w weekendy).

  Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 23.06.2018 r., o godz. 16:30; po ogłoszeniu werdyktu nastąpi wręczenie nagród oraz symboliczne puszczenie wianków.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑