Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 23 lutego, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Super pączki pomagają dzieciom po raz piąty

  sabinkaSą z nadzieniem różanym, czekoladą, wiśniami, albo na bogato z kajmakiem i bitą śmietaną. Łączy je jedno – „Super pączki pomagają dzieciom”.

  Słodkości w Tłusty Czwartek piąty raz dedykuje najmłodszym z Wejherowa cukiernia Wenta – na ich potrzeby przeznaczy 5 procent dzisiejszego utargu. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, bohaterami dnia będą podopieczni Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. Ze sprzedaży pączków rok temu uzbierano 2 tys zł, pani Elżbieta Wenta powiększyła tę kwotę o kolejne 700 zł. Jak mówi – celem nadrzędnym jest pomaganie – mówiła Iwona Mostowska z Wejherowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem.

  Super pączki można kupić w cukierni na wejherowskim rynku oraz w Gdańsku – przy ulicy Żwirki i Wigury oraz przy Złotej Bramie. Swoją tradycję w Tłusty Czwartek ma też Radio Kaszëbë – Agnieszka Łukasik z Dominikiem Lewickim objadą dziś Kaszuby rozdając purcle. Już za chwilę spotkacie ich na rynku w Kościerzynie, potem kolejno w Kartuzach, Gdyni, Wejherowie i Pucku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 23.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑