Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 24 maja, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Święto Miasta: w ten weekend w Gdańsku

  Kaszubsko, sportowo i muzycznie – będzie w ten weekend w Gdańsku na Święcie Miasta. Główne wydarzenia odbędą się na Targu Węglowym i potrwają od 25 do 27 maja. Po raz pierwszy jeden z dni święta będzie poświęcony kulturze kaszubskiej.

  Będzie to piątek. Od 15:30 na Małej Scenie będą pokazy mody kaszubskiej. Będzie okazja do rozmowy z wokalistami kaszubskich zespołów oraz zatopić się w gdańskie legendy Christiana Sampa. W hali namiotowej odbędą się kaszubskie prelekcje i warsztaty, spotkanie kulinarne oraz pokaz haftu. Od 17:00 Targ Węglowy rozbrzmi koncertowo, również w stylu kaszubskim.

  Wystąpią: Weronika Korthals z zespołem, Czarodzieje z Kaszub, Almost Jazz Group oraz Focus. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Sobota w Gdańsku dostarczy przede wszystkim sportowych emocji, niedziela poświęcona będzie zaś historii. Podczas Święta Miasta Targ Węglowy będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.05.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑