Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 6 września, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Szansa dla bezrobotnych na zdobycie wsparcia w założeniu firmy

  Dla bezrobotnych z powiatów: wejherowskiego, kartuskiego i puckiego druga szansa na pozyskanie dotacji na założenie firmy. Ogłoszono termin naboru, w przyszłym tygodniu odbędą się spotkania informacyjne.

  Chodzi o projekt „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach” adresowanego do bezrobotnych po trzydziestce i należących do jednej z pięciu grup. To osoby w wieku 50-u lat i więcej, kobiety, długotrwale bezrobotni, o niskich kwalifikacjach i niepełnosprawni. Jest też warunek nieposiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej w ciągu roku przed przystąpieniem do projektu. Otrzymać można wsparcie szkoleniowo – doradcze i finansowe, czyli do 19 tys. 350 zł jednorazowej dotacji inwestycyjnej oraz do 1 tys. 850 zł wsparcia pomostowego przez 6 miesięcy. Rekrutację prowadzą starostwa powiatowe w Wejherowie i Pucku, a w powiecie kartuskim Spółdzielnia Socjalna Pasja w Kartuzach. Nabór wniosków potrwa od 25 do 29 września. Poprzedzą go w przyszłym tygodniu spotkania informacyjne. 11 września w Wejherowie, 14 w Kartuzach i 15 września w Pucku. Obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe znaleźć można m.in. na stronie www.powiat.wejherowo.pl w zakładce „Projekty Europejskie”.

  Klëka Radia Kaszëbë, 06.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑