Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 16 listopada, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Szkolenia w Kartuzach – wirusowe zapalenie wątroby typu C

  W Kartuzach przyjmują zapisy na bezpłatne szkolenia dotyczące skutków zakażeń wirusem HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C. Odbędą się one 24 listopada, zgłaszać się można do środy.

  HCV to wirus wywołujący zapalenie wątroby typu C, które prowadzi do uszkodzenia wątroby oraz u niektórych chorych do marskości i nowotworu. Choroba ta jest zwana „cichym zabójcą”, bo przez wiele lat może nie dawać objawów. Zaplanowano dwa szkolenia na temat sposobów zakażenia wirusem i jego następstwom – osobno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i ginekologów oraz drugie dla pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej i studiów tatuaży. Szkolenie potrwa godzinę, udział w nim jest bezpłatny. Przeprowadzi je specjalista chorób zakaźnych z Kliniki przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz pracownicy kartuskiego SANEPiD.

  Zgłaszać się można do 22 listopada pod mailowym adresem zdrowie@kartuskipowiat.pl lub telefonicznie pod numer telefonu podany na stronie internetowej powiatu kartuskiego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.11.2017 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑