Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 27 października, 2017 | przez Justyna Bronk

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gdyni będzie wyremontowany

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gdyni będzie wyremontowany i lepiej wyposażony. Szpital św. Wincentego a Paulo jest jednym z trzech wspartym w tym celu przez pomorski samorząd.

  – Zwiększy się komfort pracy lekarzy i obsługi pacjentów – podkreśla Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu “Szpitali Pomorskich”.

  Całkowity koszt inwestycji w gdyńskim SOR to 7 mln 600 tys zł. Z tego 6 mln zł to unijne dofinansowanie i dodatkowo 1 mln 300 tys zł z budżetu samorządu województwa pomorskiego. To pieniądze na gruntowny remont i zakup sprzętu medycznego – jak respiratory, defibrylatory, aparaty do znieczuleń. Remont w SOR to część zmian, jakie zachodzą w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Przy wsparciu ze środków unijnych i z budżetu wojewódzkiego samorządu powstanie tam nowy blok operacyjny i nowoczesny oddział Intensywnej Terapii. Gdyński oddział ratunkowy jest jednym z trzech, które otrzymały ostatnio dofinansowanie. W Wejherowie SOR otrzyma nowy sprzęt, a w Kościerzynie projekt przewiduje także modernizację i przebudowę. Wszystkie te inwestycje mają być zakończone do 2020 roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.10.2017 | Foto: gdynia.naszemiasto.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑