Słuchaj Radia Kaszebe
  Stãżëcã

  Opublikowano 24 marca, 2017 | przez Pioter Szëca

  Tomasz Brzoskowski nominowany do nagrody „Wójt Roku 2016”

  Wójt Gminy Stężyca nominowany do nagrody „Wójt Roku 2016”. Do ścisłego grona faworytów zakwalifikowano tylko dziesięciu włodarzy. Tomasz Brzoskowski jest jedynym przedstawicielem województwa pomorskiego. Głosowanie trwa do końca marca.

  – Nominacja jest uhonorowaniem pracy całego urzędu – mówi Tomasz Brzoskowski.

  Konkurs ‚„Wójt Roku” organizowany jest już po raz szesnasty przez Telewizję Polską. Jego celem jest wyłonienie włodarza, który na rzecz swojej gminy w danym roku zrobił najwięcej. Tomasz Brzoskowski jest wójtem w Stężycy od 2010 roku. W krótkim spocie reklamuje się Stężycę jako gminę, która jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych, w ostatnich latach to w sumie 49 mln zł dofinansowania. Wybudowano 6 nowych boisk, przy każdej szkole znajduje się sala gimnastyczna, a opieka przedszkolna jest darmowa. To w Stężycy organizowane są wielkie imprezy przyciągające turystów z całej Polski.

  Głosowanie na wójta roku potrwa do końca marca, odbywa się za pośrednictwem sms-ów. By poprzeć Tomasza Brzoskowskiego sms o treści 2 należy wysłać na numer 7150.
  W ubiegłym roku do tej samej nagrody nominowany był wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, a w 2004 roku zwyciężył wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski.

  Foto: Fakty – Magazyn Gospodarczy

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑