Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 6 marca, 2017 | przez Adóm Hébel

  Tomôsz Fópka – Trepczików głos sznëkrowóny

  Zaregistrowónégò głosu Jana Trepczika szëkają we Wejrowie w mùzeùm.

  Wszëtkò w òbrëmienim projechtu “Jan Trepczyk – pieśniodziej kaszubskiej ziemi. W 110 rocznicę urodzin”. W mùeùm żdżą za nagraniama wëpòwiesców i piesniów spiéwónëch przez aùtora nôrodnégò kaszëbsczégò himnu, pòetë i kòmpòzytora. Głos Méstra Jana mdze do ùczëcô na platce jaką Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi planëje wëdac.

  „110-tą roczëznã ùrodzeniô Trepczika w òbrëmienim projechtu ùtczimë na pôrã ôrtów” – gôdô Tomôsz Fópka, direchtór mùzeùm.

  To je wôrt nadczidnąc, że mùzeùm wespół z Bôłtëcczim Dzénnikã ju mô wëdóné platkã z przemówienim Jana Trepczika na ùroczëznie kòrunacje Matczi Bòsczi Swiónowsczi na Królewą Kaszëb. Terô òkróm ti mòwë mùzeùm mô w swòjim zbiérze jiné zwãkòwé szlachë jegò dzejalnoscë i ùtwórstwa. Całi czas równak szukô za nagraniama jegò spiéwù i gôdczi. Jeżlë chtos mô taczé zwãkòwé zôpisë, abò je w sztãdze je wskazac je proszony ò zgłoszenié sã do Mùzeùm we Wejrowie.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 06.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑