Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 28 grudnia, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Na Nordzie trwają spotkania konsultacyjne PLGR

  Na Nordzie spotkania konsultacyjne prowadzi Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka. W przyszłym roku rozdysponuje 4 mln 370 tys zł, teraz doradza kto i jak może pozyskać dotację.

  – Po raz pierwszy mamy także pieniądze dla małych organizacji chcących promować kaszubszczyznę, łącznie 150 tys złotych – informuje Przemysław Patek z PLGR.

  Prawie 3 ,5 miliona PLGR przeznaczy na promowanie rybackiego dziedzictwa, wspieranie działalności rybaków czy budowę infrastruktury w ramach programu Rybactwo i Morze. Niecały milion z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie m.in. na walkę z wykluczeniem społecznym i budowę pakietów turystycznych. Cykl spotkań zakończy się jutro w starostwie powiatowym w Pucku. Wczoraj w pierwszym dniu konsultacji z doradcami rozmawiali mieszkańcy gmin: Kosakowo, Krokowa i Puck. Dziś o 08:30 konsultacje rozpoczną się o w Urzędzie Miasta w Helu oraz w siedzibie PLGR we Władysławowie. O 12:00 natomiast spotkanie odbędzie się w Jastarni. Cykl zakończy się jutro w Starostwie Powiatowym w Pucku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.12.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑