Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 2 lipca, 2018 | przez Adóm Hébel

  Uczestnikom Zjazdu Kaszubów pokażemy naszą aktywność

  Światowy Zjazd Kaszubów to nie tylko wydarzenia muzyczne, sportowe i przemarsze, ale także okazja do zapoznania się z działalnością kaszubskich środowisk twórczych z Luzina.

  – Pragniemy umożliwić gościom odpoczynek od zjazdowego zgiełku, by mogli dowiedzieć się czegoś o Luzinie i nabrać sił do dalszej zabawy – zaprasza prezes tamtejszego oddziału ZKP Mieczysław Bistroń.

  Strefa wystaw będzie się mieścić na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 (czyli w dawnym gimnazjum). Będzie się tam można zapoznać z twórczością sceniczną, ale nie tylko – zapowiadają gospodarze imprezy. Światowy Zjazd Kaszubów odbędzie się 7 lipca, przyjazd Transcassubi i rozpoczęcie zaplanowane jest na 10:00. Godzinę później w kościele św. Wawrzyńca odbędzie się Msza Święta, zabawa startuje około 14:00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑