Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 12 czerwca, 2015 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  UG zachęca do studiowania Etnofilologii Kaszubskiej

  Uniwersytet Gdański zachęca do studiowania Etnofilologii Kaszubskiej. Kandydaci już mogą się rejestrować internetowo. Rekrutacja potrwa do 20 lipca.

  – Zgłosić może się każdy, kto chce poznać język, kulturę, literaturę i historię Kaszub – zachęca profesor Uniwersytetu Gdańskiego Tadeusz Linkner.

  Etnofilologia to unikatowy kierunek, który ruszył na Uniwersytecie w ubiegłym roku. Kształcą się na nim przyszli nauczyciele języka i animatorzy kultury kaszubskiej. W tym roku przygotowano 25 miejsc, a przy rekrutacji będą brane pod uwagę punkty z matury z języka polskiego i obcego a także przedmiotu dodatkowego, w tym języka kaszubskiego. Dodatkowe punkty otrzymają laureaci Dyktanda Kaszubskiego, a trzej laureaci Konkursu Wiedzy o Pomorzu będą przyjęci z pominięciem procesu rekrutacyjnego. W programie studiów przewidziano 660 godzin nauki języka kaszubskiego, przedmioty językoznawcze i literaturoznawcze a także historię Kaszub i Pomorza. Studenci poznają też politykę językową i etniczną na świecie a także będą mogli skorzystać z wielu praktyk w instytucjach kultury na Kaszubach. – Etnofilologię można wybrać jako drugi kierunek studiów – dodaje profesor Tadeusz Linkner.

  Chętni do studiowania etnofilologii powinni zapisać się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów do 20 lipca. Lista przyjętych na ten kierunek ma być ogłoszona 30 lipca.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.06.2015

  Udostępnij: Share on Facebook48Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑