Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 10 lipca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  VI Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu

  Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu jest cykliczną imprezą kulturalna odbywająca się od 2012 roku na Pomorzu, której towarzyszą koncerty wybitnych białoruskich orkiestr, solistów, gościnne występy polskich zespołów, gwiazd estrady, konferencje przybliżające białoruską historię, kulturę i tradycje ludowe. 

  Podczas koncertu artyści zaprezentują utwory białoruskich kompozytorów oraz współczesne aranżacje białoruskich tańców ludowych.

  Artyści, którzy wystąpią w czasie najbliższej VI edycji festiwalu:

  ➖ Wirtuoz gitary elektrycznej Jegor Dorożko z Mińska wraz ze swoim 6-osobowym rock bandem. Jest znany z wirtuozowskich transkrypcji przebojów z repertuaru Scorpions czy Metaliki. Jegor Dorożko miał zaledwie 18 lat, gdy otrzymał pierwszego Oscara 2002 w kategorii Najlepszy Gitarzysta The Rock. Dwa lata temu Jegor wykonywał również solo w legendarnym przeboju „Rock You Like a Hurricane” z repertuaru Scorpions.

  ➖ Wybitny saksofonista Władysław Kalinowski, który zdobył serca polskiej publiczności w czasie zeszłorocznej V edycji Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu fenomenalnym wykonaniem Ballady “Againts all Odds”.

  ➖ Białoruska śpiewaczka Daria Chmielnickaja, która oprócz białoruskich utworów, wykona przebój „Fairytale”, z którym Białorusin Aleksander Rybak w 2009 roku zwyciężył na Eurowizji (prezentując Norwegię).

  ➖ Popularny białoruski wokalista Paweł Kozicz, który fenomenalnie wykonał w czasie V FKB edycji przebój „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W tym roku w duecie z Darią Chmielnicką wykona po raz pierwszy pieśń „Bruksela” autorstwa Igora Jankowskiego, dyrektora Festiwalu.

  ➖ Szkoła Tańca Współczesnego Show-Balet „Sensacja” z Witebska. Największa prywatna szkoła tańca w Republice Białoruś, która w swoich 4 filiach w ciągu 25 lat działalności wykształciła ponad 16 000 tancerzy.

  ➖ Aleksander Minionok najmłodszy celebryta białoruskiego świata show biznesu. Jest białoruskim finalistą w eleminacja do Dziecięcej Eurowizji 2016 i zwycięzcą ukraińskiego „Mam Talent”. Właśnie tam na Ukrainie został nazwany przez jurorów „białoruskim Justinem Bieberem”.

  ➖ Duet taneczny Aleksandry Metery oraz Zuzanny Elendt ze Studio Tańca FLIC w Lęborku pod dyrekcją Małgorzaty Bieleckiej. W duecie z Aleksandrą Meterą wystąpi również Julia Sowa z Gdyni.

  ➖ Najmłodsza gwiazdeczka Pomorza Jaśmina Wenta z Kołobrzegu, wnuczka znanego lęborskiego muzyka Andrzeja Wenty.

  ➖ Samira Gołąbek i Marta Byczk z Wejherowa młode wokalistki ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie.

  Bilety w cenie 10 zł można nabyć w recepcji MOSiR od 3 lipca. 
  Z kartą Dużej Rodziny cena biletu wynosi 5 zł. 

  Udostępnij: Share on Facebook7Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑