Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 13 marca, 2017 | przez Jan Jabłoński

  Via Maris nigdy nie powstanie, a pomysł ma tylko skłócić Pomorzan

  Pomysł nowej drogi nad morze „Via Maris” ma skłócić mieszkańców Pomorza i przykryć brak wsparcia inwestycji drogowych ze strony PiS – uważa wicemarszałek województwa Pomorskiego, Ryszard Świlski.

  Odpowiada mu poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, oskarżając Platformę Obywatelską o lata zaniedbań inwestycji drogowych Pomorza. Alternatywna trasa z Gdyni do Władysławowa została zapowiedziana przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmidta. Via Maris miałaby zacząć się na końcu obwodnicy Trójmiasta w Chyloni i biec północną częścią Gdyni do Redy, ale bez połączenia z krajową szóstką. Ocenia wicemarszałek województwa Pomorskiego, Ryszard Świlski, dodając, że droga tak naprawdę nigdy nie powstanie. Odpowiada mu poseł Prawa i Sprawiedliwości z Gdyni, Marcin Horała.

  Budowa Via Maris to na razie zapowiedź. Póki co na Kaszubach czekamy na przeprowadzenie wielokrotnie już przekładanego przetargu na wykonanie Trasy Kaszubskiej – czyli pomorskiego odcinka S 6-ki. Do Via Maris wrócimy w audycji Na Widniku Kaszebe – na naszej antenie po godzinie 15:00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑