Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 26 czerwca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej w Przodkowie | 30.06

  W sobotę 30 czerwca do Przodkowa zawita impreza „Kaszuby Biegają”. Miłośnicy aktywności fizycznej przyjadą z całej Polski, aby zrobić coś dla zdrowia. Odbędzie się bieg na 11,5 km „VII Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej”, będący półmetkiem tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają, zorganizowane zostaną biegi dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny Przodkowska Mila i Bieg Przedszkolaka.

  Na każdego czekają pamiątkowe medale oraz bezpłatne atrakcje rozrywkowe oraz kulinarne, w postaci kawiarenki. Każdy z zawodników będzie mógł skorzystać z bezpłatnego masażu sportowego. Na zakończenie, wśród uczestników Ćwierćmaratonu zostaną wylosowane nagrody rzeczowe na czele z telewizorem 32-calowym. Po wrażeniach sportowych zapraszamy na doroczny Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji do późnych godzin nocnych.

  Trasa biegu głównego na 11,5 km wiedzie przez Przodkowo, Kczewo, Tokary, Czeczewo, Kawle Dolne. W związku z organizowanym biegiem będą miały miejsce utrudnienia w ruchu.

  godz. 8.30 – otwarcie biura biegu /wydawanie numerów startowych, chipów /

  godz. 12.25– PRZODKOWSKA MILA – wokół jeziora Księże/ – dla wszystkich pozostałych chętnych (zbiórka od godz. 12,35 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

  godz. 12.40 –  BIEG PRZEDSZKOLAKA około 100 m – (zbiórka od godz. 12,20 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

  godz. 13.00 – start ostry – 11,5 KM
  godz. 14.50 – dekoracja /Bieg Główny/

  od godz. 15.00 – WIELKI PIKNIK RODZINNY

   W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody finansowo – rzeczowe.

  Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, OSP Przodkowo, OSP Tokary, OSP Czeczewo, OSP Kłosowo, OSP Smołdzino, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach.
  Małe Kaszuby Biegają /biegi dla dzieci i młodzieży.

  godz. 13.10 – dekoracja biegów z cyklu Małe Kaszuby Biegają /scena przy hali sportowej /

  Organizatorem wydarzenie jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, we współpracy z Gminą Przodkowo.

  Zapraszamy do biegania oraz kibicowania!

  Szczegóły: http://cwiercmaratonprzodkowo.cyklkb.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑