Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiôlgô Wies

  Opublikowano 2 stycznia, 2019 | przez Dominik Lewicki

  W Chłapowie w sylwestrową noc doszło do pożaru domu

  Niespokojnie zaczął się Nowy Rok dla mieszkańców ulicy Zagrodowej w Chłapowie. W noc sylwestrową, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, zapalił się tam dwupiętrowy dom jednorodzinny typu “bliźniak”.

  – Jako pierwsze na miejscu, już po kilku minutach, pojawiły się jednostki z OSP Chłapowo i Władysławowo – tłumaczy aspirant Krzysztof Minga, rzecznik prasowy straży w Pucku.

  Pożar przeniósł się na drugą część budynku, a akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr. Ogień gasiło łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Straty wstępnie oceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi pucka policja. Służby nie podają przyczyny pożaru. Poszkodowani proszą o pilną pomoc w naprawieniu strat w obawie przed silnym wiatrem. W pierwszej kolejności potrzebne są podnośniki z koszem, aby można było naprawić dach bez obciążania spalonej i osłabionej konstrukcji.

  Mile widziana będzie pomoc w zakupie drewna i blacho-dachówki oraz innych materiałów budowlanych. Chęć pomocy można zgłaszać w parafii w Chłapowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.01.2019

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑