Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 14 lutego, 2017 | przez Marcin Szczepański

  W Gdyni zakończono konsultacje gminnego programu rewitalizacji miasta

  Ponad 180 uwag mieli gdynianie do wartego sto mln zł Gminnego Programu Rewitalizacji miasta. Sugestie przyjmowano do piątku, był to ostatni szlif – konsultacje towarzyszyły tworzeniu planu rozwoju sześciu obszarów Gdyni, teraz opiniowano projekt.

  – Najwięcej pytań i pomysłów padło podczas siedmiu otwartych spotkań – wyjaśnia Aleksandra Dylejko z gdyńskiego Laboratorium Innowacji Społecznych.

  Będzie ono koordynowało rewitalizację w pięciu miejscach: na Chyloni, Witominie – Radiostacji, Babich Dołach, Oksywiu oraz tzw. Meksyku. Natomiast za Wzgórze Orlicz-Dreszera, czyli tzw. Pekin odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodkowi Pomocy Społecznej. – Ponieważ ten teren w całości jest prywatny, a jego mieszkańcy stoją w obliczu eksmisji, opracowujemy dla nich plan osłonowy – tłumaczy wiceprezydent Gdyni Michał Guć. W ciągu najbliższych kilku lat Gdynia wyda 100 milionów złotych na Gminny Program Rewitalizacji. Prace inwestycyjne mają się rozpocząć już wiosną w Chyloni w rejonie ulic Zamenhoffa i Opata Hackiego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑