Słuchaj Radia Kaszebe
  Kartuzë

  Opublikowano 11 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W gminie Kartuzy powstaną nowe place zabaw i siłownie

  Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z programu Otwarte Strefy Aktywności. Jeden wnioskodawca mógł wskazać maksymalnie 5 lokalizacji i tyle właśnie stref powstanie w gminie Kartuzy – w Dzierżążnie, Łapalicach, Kartuzach, Kiełpinie i Mirachowie.

  Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi, plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku skierowanymi do różnych grup wiekowych. W gminie Kartuzy zakres prac konsultowano z radami sołeckimi i lokalnymi stowarzyszeniami. Prawie wszystkie strefy składają się z placów zabaw, siłowni napowietrznych oraz miejsc wypoczynku i rekreacji. Jedynie w Dzierżążnie zakres będzie mniejszy – z uwagi na działający już placu zabaw. W Mirachowie nowa strefa powstanie na tzw. stadionie, w Kiełpinie i Dzierżążnie przy obiektach szkolnych, w Łapalicach w miejsce wiejskiego placu zabaw, a w Kartuzach w “Gaju Świętopełka” w sąsiedztwie “Wyspy Łabędziej”.

  Gmina Kartuzy wybrała już wykonawcę. Najniższa oferta wyniosła ponad 840 tys. zł. Z tego jedną czwartą pokryje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 225 tys zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.06.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑