Słuchaj Radia Kaszebe
  Szëmôłd

  Opublikowano 26 maja, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  W gminie Szemud zachęcają do kibicowania rajdowcom

  W Szemudzie zachęcają do kibicowania najlepszym rajdowcom – na szutrowych trasach ścigać się będą uczestnicy 14 Rajdu Gdańsk Baltic Cup.

  – Atrakcją dla fanów będzie też strefa kibica w miejscowości Przetoczyno, w której będą mierzone długości widowiskowych skoków rajdówek – zaprasza wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

  Impreza debiutowała przed dekadą jako Rajd Kaszub, jest drugą rundą zmagań o tytuł Mistrza Polski. O zwycięstwo i punkty powalczą 33 załogi na 10 odcinkach specjalnych. W sobotę będą to: Kolbudy, Przywidz i Skarszewy, a w niedzielę Szemud i Kartuzy. W Szemudzie zlokalizowano także tzw. oddalony serwis, będzie tam też okazja by poznać rajdowe załogi – na imprezie połączonej z „Festynem Bezpieczeństwa”.

  Strefa kibica w Przetoczynie mieści się w sąsiedztwie leśniczówki, w gminie apelują by korzystać z oznakowanych parkingów. Po „Festynie bezpieczeństwa” z rajdowcami można się z Szemuda udać do Łebna – o 15:00 odbędzie się tam Gminny Dzień Dziecka. Wszystkie te atrakcje zaplanowano na niedzielę.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑