Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 6 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  W gminie Wejherowo rozpoczynają się V Dni Piaśnickie

  plakat.piasnica.2017(2)Rajdy – pieszy i rowerowy, biegi, olimpiada wiedzy – w gminie Wejherowo jutro rozpoczynają się piąte Dni Piaśnickie. Wydarzenie już na stałe wpisało się w gminny kalendarz, ma upamiętniać ofiary hitlerowskiej zbrodni i upowszechniać wiedzę o niej.

  – Konkurs dla młodzieży, biegi z udziałem gości spoza regionu są naszym sposobem na krzewienie pamięci o tych tragicznych wydarzeniach – mówił dziś w audycji dzień Dobry Kaszuby współorganizator Dni Piaśnickich Marcin Drewa ze Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka.

  W piaśnickich lasach na początku drugiej wojny światowej wymordowano kilkanaście tysięcy osób – głównie pomorską inteligencję, duchownych, działaczy społecznych. Piąte Dni Piaśnickie rozpoczną się jutro Gwiaździstym Rajdem dla uczniów szkół gminy Wejherowo i miasta Wejherowa. W sobotę rano pobiegną uczestnicy Biegów Piaśnickich, o 11:00 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Głównym. W niedzielę w Art Parku w Bolszewie odbędzie się Rowerowy Rajd Piaśnicki, a na zakończenie w poniedziałek finał piątej Olimpiady w gimnazjum w Bolszewie. Rozmowy z Marcinem Drewą posłuchać można jeszcze na radiokaszebe.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 06.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑