Słuchaj Radia Kaszebe
  Imprezy

  Opublikowano 14 stycznia, 2019 | przez Adóm Hébel

  W gminie Wejherowo WOŚP zagrała po raz pierwszy

  Gmina Wejherowo przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bibliotece w Bolszewie kwestowano na zakup sprzętu ratującego życie małych pacjentów, licytowano dzieła sztuki.

  Organizatorem i przewodniczącym sztabu był Artur Czaja, który w nieco ponad miesiąc zgromadził chętnych i zaprosił artystów do gminnej biblioteki. Dyrektor instytucji, Natasza Sobczak nie tylko nas przyjęła, ale podzieliła się swoją twórczością na aukcji – zaznacza Artur Czaja. Członkowie sztabu, tak jak Jolanta Heida dwa dni wcześniej kwestowali w szkole w Kębłowie w gminie Luzino, gdzie z samych licytacji udało się uzyskać ponad 1000 zł. Sama wolontariuszka swój udział argumentuje własnym doświadczeniem. W sumie w Kębłowie i Bolszewie zebrano ponad 43 i pół tysiąca złotych. Wolontariusze przyjmowali też płatności kartą, z których łącznie przekazano ponad 5700 zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.01.2019 | Foto: 27 finał WOŚP – SZTAB Bolszewo

  Udostępnij: Share on Facebook6Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑