Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 27 grudnia, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  W gminie Żukowo powstanie Młodzieżowa Rada Gminy

  W gminie Żukowo powstanie Młodzieżowa Rada Gminy. Kandydaci mogą się zgłaszać do 12 stycznia.

  Zasiądzie w niej maksymalnie 15 mieszkańców gminy, którzy mają co najmniej 12 lat a nie ukończyli 18-u. To miejsce dla osób kreatywnych i nie bojących się wyzwań. Po zakończeniu naboru i przygotowaniu kart do głosowania będą mieli tydzień na przekonanie kolegów i koleżanek do swojej kandydatury. Wybory odbędą się 22 stycznia. Będzie to finał procesu zapoczątkowanego pod koniec kwietnia tego roku, gdy do burmistrza wpłynął wniosek podpisany przez młodych mieszkańców gminy o powołanie Młodzieżowej Rady. Jej działalność będzie praktycznym wykorzystanie zdobywanej przez młodzież wiedzy o demokracji, ma też zwiększyć aktywność społeczną młodych mieszkańców gminy Żukowo. Kadencja potrwa dwa lata. Młodzi radni będą pracować społecznie. Będą opiniować uchwały Rady Miejskiej istotne dla środowiska młodych oraz postulować do władz w sprawach dotyczących młodzieży. Mają też inspirować i kreować inicjatywy młodzieży, prowadzić działalność informacyjno-doradczą, nawiązywać współpracę z organizacjami w kraju i za granicą.

  Zgłoszenia kandydatur będą przyjmowane do 12 stycznia w sekretariatach szkół. Uczniowie uczęszczający do placówek poza terenem gminy mogą składać wnioski w Urzędzie Gminy w Żukowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.12.2017 | Foto: zukowo.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑