Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 3 października, 2017 | przez Pioter Szëca

  Woda z wodociągu w Baninie niezdatna do picia

  Woda z wodociągu w Baninie w gminie Żukowo niezdatna do picia. Kontrola Sanepidu wykazała skażenie bakterią Coli. Spożycie bezpośrednio z kranu może skutkować zatruciem pokarmowym.

  – Służby pracują tak, by jak najszybciej uporać się z problemem – mówi Krystyna Wereszczyńska, powiatowy inspektor sanitarny w Kartuzach.

  Z wodociągu w Baninie zasilane są miejscowości Rębiechowo, Miszewo, Banino, Barniewice oraz Czaple w rejonie numerów 23-44. Spółka Komunalna z Żukowa przystąpiła do dezynfekcji, a w godzinach od 12.00 do 20.00 zapewnia wodę z beczkowozów. Miejsca postoju beczkowozów można znaleźć na stronie internetowej www.skzukowo.pl.


  W Gminie Żukowo wprowadzono zakaz spożywania wody z kranu w niektórych miejscowościach. Kartuski Sanepid stwierdził skażenie bakteriologiczne w wodociągu zbiorowym w Baninie.

  Jak poinformowała Spółka Komunalna Żukowo woda niezdatna do spożycia jest w Rębiechowie, Miszewie, Baninie, Barniewicach oraz Czaplach. Spółka Komunalna w Żukowie informuje, że woda po przegotowaniu nadaje się do spożycia. Zakaz obowiązuje do odwołania. Uruchomiono awaryjne zaopatrzenie w wodę. Lokalizację zbiorników na wodę pitną wraz z harmonogramem godzinowym znaleźć można na stronie internetowej Spółki Komunalnej w Żukowie oraz Gminy Żukowo.

  Klëka Radia Kaszëbë, 03.10.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑