Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 5 kwietnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Kartuzach powstaną nowe przystanki autobusowe

  W Kartuzach szpetna rampa kolejowa zostanie zburzona, a w jej miejscu powstaną przystanki autobusowe. Gmina nieodpłatnie przejęła w tym celu nieruchomości od Polskich Kolei Państwowych.

  To budynek dawnej rampy kolejowej i teren dzierżawiony do tej pory od kolei, na którym znajduje się zbudowany przez gminę płatny parking. Przystanki autobusowe w miejsce rampy zostaną zbudowane w ramach powstającego w Kartuzach węzła integracyjnego. Umiejscowienie ich przy dworcu kolejowym ma być ułatwieniem dla pasażerów,. Dzięki temu też gmina mogła bezpłatnie przejąć nieruchomości od kolejowej spółki. W przypadku parkingu oznacza to oszczędności dla budżetu, bo tylko w tej kadencji za dzierżawę terenu przy dworcu zapłacono 50 tys zł – czytamy na internetowej stronie samorządu kartuzy.pl.

  Gmina Kartuzy prowadzi obecnie rozmowy w sprawie przejęcia od PKP budynku przy ulicy Kolejowej. Zamierza wyremontować pustostan, pozyskując na ten cel dofinansowanie. W budynku znajdą swoje siedziby najważniejsze organizacje pozarządowe, będzie tam też dodatkowa przestrzeń dla kartuskiej Biblioteki.

  Klëka Radia Kaszëbë, 05.04.2018 | Foto: kartuzy.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑