Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 31 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  W Kartuzach, Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku zakwitną „Pola Nadziei”

  W Kartuzach, Pucku, Gdyni, Sopocie i Gdańsku w tę niedzielę zakwitną „Pola Nadziei”. Wolontariusze po raz szósty będą zbierać datki na rzecz pomorskich hospicjów. W Kartuzach akcja połączona będzie z koncertem zespołu „Nieboskłonni”.

  – W Kartuzach pod opieką hospicjum domowego jest blisko dwudziestu chorych miesięcznie, co dwukrotnie przekracza liczbę finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi ks. Łukasz Delewski z parafii św. Wojciecha.

  Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Datki na rzecz pomorskich hospicjów zbierane będą w najbliższą niedzielę w całej archidiecezji gdańskiej. Wolontariusze będą wręczali darczyńcom żonkile – symbol akcji. Jej uwieńczeniem w Kartuzach będzie koncert zespołu Nieboskłonni, który odbędzie się w kościele św. Wojciecha o godzinie 14:30. Nowością na Nordzie i w Trójmieście będzie Wielka Żonkilowa Sztafeta z Pucka do Gdańska – motocyklistów, biegaczy i rolkarzy. Można się jeszcze na nią zgłaszać.

  Klëka Radia Kaszëbë, 31.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑