Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 14 listopada, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Muzeum Emigracji odbędzie się cykl wydarzeń poświęcony Ukrainie

  W Muzeum Emigracji w Gdyni w piątek rozpocznie się trzydniowy cykl wydarzeń poświęcony Ukrainie – spotkania autorskie, pokaz filmowy i koncert. Pięć lat po rewolucji na Majdanie Ukraina wciąż zmaga się z trudnościami i próbuje zdefiniować się na nowo.

  Trwa wojna hybrydowa w Donbasie, walka z korupcją nie przynosi efektów, a poziom życia jest niski. Mieszkańcy Ukrainy są zmuszeni podejmować niełatwe decyzje. Emigrują z powodów politycznych i ekonomicznych, a Polska jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków. Przedstawiciele ukraińskiej diaspory mieszkają i pracują także w Trójmieście – podkreślają w gdyńskim Muzeum Emigracji. Dlatego kolejną edycję spotkań literackich dedykują właśnie Ukrainie. Polscy i ukraińscy pisarze będą rozmawiać o tym jak wygląda współczesna Ukraina i jakie wyzwania stoją przed jej mieszkańcami. Spotkania odbywać się będą przez trzy dni – od 16 do 18 listopada w salach: kinowej i multimedialnej gdyńskiego muzeum. Wstęp jest wolny.

  Ponadto 17 listopada o 20.00 będzie pokaz najnowszego filmu Siergieja Łoźnicy – „Donbas”, tu także wstęp jest bezpłatny. Biletowany jest natomiast koncert zespołu Haydamaky i Andrzeja Stasiuka. Odbędzie się 18 listopada o 19:00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.11.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑