Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 8 września, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  W Muzeum Miasta Gdyni wystartował Festiwal Edukacji

  W jego ramach zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogą poznać różne oblicza miasta. Gdyńska placówka realizuje koncepcję muzeum otwartego, które nie tylko gromadzi zbiory, ale także pomaga w interpretacji kultury i historii.

  – Dzieci w przyjaznej formie poznają Gdynię – mówi Margareta Sobczak z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

  Festiwal potrwa do 01 października, większość zajęć skierowana jest do uczniów.Aktywności zaproponowane podczas festiwalu mają odchodzić od tradycyjnego sposobu nauczania i doskonalić takie umiejętności jak współpraca w zespole, kreatywność i zmysł estetyczny. Stąd wśród wielu atrakcji jest również konkurs filmowy ,,Moja Gdynia” skierowany do młodzieży w wieku 15 – 18 lat – dodaje Margareta Sobczak. Festiwal Edukacji potrwa do 01 października. Ostatnie dni są dedykowane są nauczycielom i animatorom kultury – 30 września odbędzie się seminarium zatytułowane „Miasto w edukacji kulturalnej”.

  Klëka Radia Kaszëbë, 08.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑