Słuchaj Radia Kaszebe
  Pùck

  Opublikowano 28 czerwca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W Puckim szpitalu oddano do użytku łącznik z windami

  W szpitalu w Pucku oficjalnie oddano do użytku łącznik z windami. Lecznica jako ostatnia w Polsce rezygnuje z usług tzw. „noszowych” przy przemieszczaniu pacjentów między piętrami.

  – Dzięki współpracy i wzajemnemu zrozumieniu udało się rozwiązać problem, o którym mówiło się od lat – mówi pucki starosta Jarosław Białk.

  Budowa łącznika trwała rok i kosztowała 2 mln 700 tys zł. Z tego ponad milion sto tys zł pochodziło z budżetu powiatu puckiego, kolejny milion pozyskano z rezerwy budżetu państwa. Resztę dołożyły samorządy ziemi puckiej z wyjątkiem Helu. W łączniku zamontowano dwie windy, w tym jedną wyłącznie do przewożenia pacjentów. Zyskaliśmy też przestrzeń, dzięki której usprawnimy działanie szpitala – zapowiadała na otwarciu prezes puckiej lecznicy Danuta Ceszke. Łącznik to nowa jakość w puckim szpitalu i pierwsza z dużych zmian. Na wczorajszej uroczystości podpisano umowę na 3 miliony zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na rozpoczęcie budowy nowego bloku operacyjnego. Co ma nastąpić jesienią tego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.06.2018 | Foto: Powiat Pucki

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑