Słuchaj Radia Kaszebe
  Pùck

  Opublikowano 7 lutego, 2018 | przez Adóm Hébel

  W Pucku będą świętować rocznicę Zaślubin Polski z Morzem

  W Pucku trwają przygotowania do rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. 10 lutego to dla morskiej stolicy Kaszub dzień przepełniony uroczystościami upamiętniającymi uzyskanie przez Polskę dostępu do morza.

  Tego dnia o 9:30 na puckim rynku w obecności Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej rozpoczną się oficjalne uroczystości. O 10.00 w farze odbędzie się msza święta, po czym uroczystości przeniosą się do portu. Wszystkich zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne – zapowiadała na naszej antenie Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. Dzień wcześniej, 9 lutego o 15:00 w Ratuszu rozpocznie się Konferencja Zaślubinowa. Referaty będą dotyczyły dwóch okrągłych rocznic – stulecia niepodległości Polski i 670-lecia miasta Puck. Konferencja będzie unikalną okazją do obejrzenia wyjątkowej produkcji filmowej – zapowiada Hanna Pruchniewska. Niedziela minie pod znakiem sportowych wydarzeń. Bieg Od Hallera do Hallera, na którym wystartuje ponad 500 biegaczy to już IV edycja imprezy, podobnie jak Morsowanie przy słupku zaślubinowym. Ponadto klub MKS Korab organizuje turniej siatkówki. Obchody rocznicy zaślubin Polski z Morzem zaczynają się w piątek.

  Klëka Radia Kaszëbë, 07.02.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑